Godināti Dienvidkurzemes novada sporta laureāti

Datums: 04.03.2023 Godināti Dienvidkurzemes novada sporta laureāti


Svinīgā “Dienvidkurzemes sporta laureāta 2022” ceremonija norisinājās piektdien, 3. martā Grobiņas sporta centrā, pulcējot kuplu skaitu sportistu, treneru un sporta darbinieku. Skaļu aplausu pavadībā balvas par sasniegumiem sportā aizvadītajā gadā saņēma 96 nominanti.

Jaunums šī gada sportistu apbalvošanā bija iespēja iedzīvotājiem izvirzīt savus pretendentus nominācijās “Gada populārākais sportists”, “Gada populārākā sportiste” un “Gada populārākā komanda”. Balsojums, lai noteiktu balvas ieguvējus šajās nominācijās, norisinājās no 20. februāra līdz 28. februārim mājas lapā un facebook.com kontos.

Uz “Gada populārākā sportista” titulu pretendēja šautriņu metējs Madars Razma, pauerliftingists Māris Juzups, motosportists Pauls Jonass, vieglatlēts Artūrs Niklāvs Medveds un mototriālists Kristers Einass, savukārt uz “Gada populārākās spotistes” titulu pretendēja futboliste Karlīna Miksone, peldētāja Zane Embrekte, šautriņu metēja Kristīne Mickus, ložu šāvēja Sindija Čīma un autosportiste Endija Ķervija. Balvas ieguva Endija Ķervija un Madars Razma.

Par “Gada populārākās komandas” titulu cīnījās basketbola komandas “Grobiņa” un Nīca/BLi”, futbola komandas “Grobiņas SC/LFS” un “Nīca/OtankiMill”, handbola klubs “Vaiņode”, un volejbola klubs “Aizpute”, kā arī florbola komanda “Leģions/Grobiņas SC”. Iedzīvotāju balsojuma rezultātā balvu saņēma handbola klubs “Vaiņode”.

Apbalvojumus svinīgajā “Dienvidkurzemes sporta laureāta 2022” ceremonijā saņem sportisti, kuri 2022. gadā piedalījušies oficiālajos Pasaules un Eiropas čempionātos un sacensībās, ir izcīnījuši 1 - 6. vietu Baltijas valstu čempionātos vai 1 - 3. vietu Latvijas Republikas oficiālajos čempionātos, kausa izcīņās, Latvijas Sporta Veterānu Savienības sporta spēlēs un Latvijas Republikas sporta veterānu oficiālajos čempionātos, kā arī Latvijas izlases sastāvā piedalījušies starptautiskās sacensībās.

“Dienvidkurzemes sporta laureāta 2022” ceremonijā pasniedza arī Dienvidkurzemes novada pašvaldības apbalvojumus.

Goda rakstu par ieguldījumu motokrosa un Misiņkalna mototrases attīstībā un Latvijas motokrosa čempionāta posmu rīkošanā saņēma Uldis Zaharāns, par ilggadēju sabiedrisko darbu novada novusa sporta attīstībā, sacensību organizēšanu un tiesāšanu - Guntis Bucenieks un par ilggadēju ieguldījumu šaušanas sporta attīstībā Liepājas rajonā, Aizputes novadā un Dienvidkurzemes novada Jānis Oskars Šalms.

Pašvaldības Atzinība par ieguldījumu novada sporta vēstures apzināšanā un apkopošanā, darbu grāmatas “Handbols – Vaiņodes fenomens jau piecdesmit gadus” radīšanā un izdošanā pasniegta Aināram Pāvilam un Ilzei Strēlei, par pašaizliedzīgu darbu un ieguldījumu Virslīgas mēroga telpu futbola komandas izveidē Nīcā - Janekam Kreitālam un par ilggadēju profesionālu darbu augsta līmeņa jauno volejbolistu sagatavošanā Aizputē Gintam Stierem.  

Pateicība par ilgstošu, nepārtrauktu un ieinteresētu atbalstu sporta nozarei Nīcā un Dienvidkurzemes novada pasniegta SIA “Otaņķu Dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājam Ričardam Riepšam.

DIENVIDKURZEMES SPORTA LAUREĀTI 2022. GADĀ:

NOVUSĀ

Uģis Fausts, Artūrs Laugalis, Krists Laugalis, Jānis Tapiņš, Santa Samanta Kuzmina, Zigurds Liparts, Arturs Kuzmins, Ilona Indrāne, Ilgonis Indrāns, Emīls Šeflers, Raitis Feldmanis, Pēteris Svars.

LOŽU ŠAUŠANĀ

Raivis Balodis, Jānis Lasmanis, Roberts Bērziņš, Aleksis Druskins, Roberts Reinis, Rolands Liepiņš, Sabīne Krista Aleksandrova, Lenija Feldmane, Kate Katrīna Lietavniece, Sindija Čīma, Anna Stieģele, Marta Annemarija Bladžinauska, Sabīne Ķeķe.

LOKU ŠAUŠANĀ

Madara Spāģe, Kintija Laima Trinkūna, Raimonds Bērziņš, Jānis Kants, Tālvaldis Sveile, Valdis Krūze, Mārtiņš Vītols, Modris Burkevics, Kaspars Luters, Jānis Bogdans, Jānis Ronis.

ŠAUTRIŅU MEŠANĀ

Irēna Bauze, Kristīne Mickus, Aigars Strēlis, Madars Razma un Šautriņu mešanas komanda.

ORIENTĒŠANĀS SPORTĀ

Līga Virbule, Skaidrīte Otaņķe, Māra Plaude.

ORIENTĒŠANĀS SPORTĀ UN ROGAININGĀ

Silvija Penkule.

ROGAININGĀ

Māris Penkulis.

AUTOSPORTĀ

Ekipāža Gvido Rozenblūms/Indulis Kalniņš, Oskars Troika, Endija Ķervija, Edgars Zīverts.

MAKŠĶERĒŠANĀ

Arturs Stauga, Andris Razma, Guntis Lavrovs, Dainis Viršilas.

MOTOKROSĀ

Pauls Jonass, Uldis Freibergs, Roberts Lūsis.

HANDBOLĀ

Ričards Juzups, Andis Bors, Kristers Plūme.

FUTBOLĀ

Karlīna Miksone, Kristers Tobers, FK “Grobiņas SC/LFS”.

MOTOSKIJORINGĀ

Gints Selderiņš, Arvis Grāmatnieks.

SPĒKA TRĪSCĪŅĀ

Māris Juzups, Reinis Ratnieks.

VIEGLATLĒTIKĀ

Amanda Radava, Artūrs Niklāvs Medveds.

RITEŅBRAUKŠANĀ

Aivars Krūčis, Nikolajs Pušņickis.

SPORTINGĀ

Ģirts Runnis, Iveta Tīle.

NŪJOŠANĀ

Benita Ločmele, Imants Ločmelis.

PELDĒŠANĀ

Zane Embrekte.

DAMBRETĒ

Ilga Jostmane.

ŠAHĀ

Aija Dejus.

ZOLĒ

Valdis Odiņš.

MINI GOLFĀ

Reinis Mārtiņš Miķelsons.

VOLEJBOLĀ

Amanda Nikola Ērgle.

JĀŠANAS SPORTĀ/ŠĶĒRŠĻU PĀRVARĒŠANĀ

Kristīne Egle.

JĀŠANAS SPORTĀ/PAJŪGU BRAUKŠANĀ

Loreta Aleksejeva.

MOTOTRIĀLĀ

Kristers Einass.

MOTOTRIĀLĀ UN ENDURO

Artis Alksnis.

MOTOTRIĀLĀ, ENDURO UN KARSĒJU SPORTĀ

Niks Alksnis.

SVARA STIEŅA SPIEŠANĀ GUĻUS

Santa Mickus.

JAUKTĀS CĪŅAS MĀKSLĀ

Arturs Skabardnieks.

ULTRAMARATONĀ

Edgars Sprūds.

BASKETBOLĀ

BK “Grobiņa”.

“GADA POPULĀRĀKAIS SPORTISTS” – Madars Razma.
“GADA POPULĀRĀKĀ SPORTISTE” – Endija Ķervija.
“GADA POPULĀRĀKĀ KOMANDA” – HK “Vaiņode”.